Nikdo nepřizná, že právě ten jeho vysavač zapáchá. Hlavně po velkém úklidu. Řešení je po…
Kouří někdo u vás doma, přestože vám vadí zápach z cigaret? Byli jste na večírku a ráno jste uvažovali, jestli šaty jen vyprat, nebo rovnou vyhodit, protože hrozně smrdí po cigaretách?
Základními složkami jsou oxid uhelnatý, dehet a nikotin. Kromě toho je zatím identifikováno dalších asi 4 000 chemických látek, z toho 70 složek pravděpodobně způsobuje onemocnění související s kouřením. Mezi tyto složky patří arsen, benzen, benzopyren, těžké kovy (např. olovo, kadmium), kyanovodík a pro tabák specifické nitrosaminy.
Mohou způsobovat širokou škálu oběhových a srdečních potíží ,onemocnění plic až po rakovinu různých orgánů. O něco vyššímu nebezpečí onemocnění některou z výše uvedených nemocí jsou vystaveni pasivní kuřáci a to je i důvod, proč se kouře a jeho zbytků co nejrychleji zbavit.
Pokud možno tedy co nejdříve byt průvanem vyvětrejte nebo použijte HYLU v režimu čističky vzduchu. Vodu dejte teplou a přidejte sodu. To pomůže zvýšit záchyt jak dehtu, tak i CO2, popílku a pevných částic kouře.
V cigaretovém kouři tvoří dehet cca 1 %. Přesné složení můžete zjistit zde. Pro jeho odstranění je důležitý faktor času – tedy nenechte ho dlouho „zacucnout „.
Na zápach kouře impregnovaný do nábytku a vybavení použijte výborný Odstraňovač zápachu kouře Purodora. Čistí a neutralizuje zároveň. Správný postup odstranění letitého zápachu kouře ve stěnách a podlahách je v článku Zbavte se starého zápachu v novém bytě.
Přidejte ho do vody při běžném úklidu a doma budete cítit místo hutného pachu jemnou vůni citronu a borovice.
Nejlépe je rychle vysajte. Tak odstraníte i popel a prach nasáklý zápachem. Ideální je na odstranění zápachu vodní vysavač Hyla, protože dokáže pachy zaprat do vody. Nevrací je zpátky do místnosti jako klasický vysavač.
Záclony a čalounění pak ošetřete lihovým odstraňovačem zápachu kouře. Ten dokáže zápach bleskově vypnout – funguje na molekulární bázi. Navíc si sedačku nepromáčíte a můžete ji hned používat.
Koženou sedačku otřete utěrkou navlhčenou lihovým přípravkem proti zápachu. Nejdříve ho vyzkoušejte na místě, které není vidět, sedačku vytřete dosucha.
Na závěr úklidu nechte opět běžet HYLU 20 minut jako pračku vzduchu, tentokrát s přídavkem Odstraňovače zápachu kouře, který je na likvidaci kouře dělaný.
Pokud je potřeba, vyperte koberec a čalounění jednou za čas „mokrou cestou Nimbus“. Navíc tím oživíte barvy.
je nejlépe vysát multifunkční hubicí, kterou používáte na závěsy nebo záclony.
Pokud to není možné a nechcete nebo nemůžete ho rovnou vyprat (oblek, šaty apod.), nastříkejte látku lihovým Odstraňovačem zápachu kouře z látek a čalounění. Šaty necháte doschnout na ramínku a zápach bude pryč.
Pokud chodí váš partner ohleduplně kouřit na balkon nebo ven, nechte ho vždy oběhnout alespoň blok. Dostane tak částečně z plic a oblečení zbytky kouře, kterých se jeho tělo snaží zbavit a které cítíte z jeho „jedovatého „dechu.
Možná je i sklenička s vodou nebo kočičím stelivem , které můžete spláchnout. Nenechávejte vajgly doma , jsou opět zdrojem zápachu.
Na umytí samotného popelníku aodstranění zápachu spáleniny použijte přípravek od Puradoralab Neutralizátor zápachu odpadů a spáleniště. Funguje i na zažraný smrad.
Na přebytí pachu z cigaret pomáhají látky, které absorbují pachy , např. káva. Tu ale nechte v papírovém pytlíku, nedávejte ji přímo na nábytek, protože ho dokáže zabarvit.
Uklízet nechte toho, kdo si zapálil, tak dlouho, dokud cítíte něco ve vzduchu. Pokud uklízí HYLOU, upozorněte ho na tmavě hnědá dehtová „oka“, která se utvoří na hladině vody po vyprání vzduchu.