Vyzkoušejte nové šetrné kartáče Foolee Easee pro psy a kočky v obchodě Čistá pohoda

Jak správně používat HYLU jako čističku vzduchu

Čistička vzduchu hyla pracuje bez filtrů systémem voda rotační separátor

Máte HYLU a chcete ji využívat na maximum, tedy i jako čističku vzduchu. Kam ji umístit, jak dlouho má běžet, musí se přidávat vůně nebo desinfekce, proč vlastně funguje jako pračka vzduchu, to jsou nejběžnější otázky.

Kam až se vtěle jemný prach dostane

HYLA si v režimu praní vzduchu bere znečištěný vzduch ze 3 stran, ideální je umístit ji ve středu místnosti. Proud čistého vzduchu je veden rovnoběžně s podlahou a mřížka výfuku ho vějířovitě rozkládá.

Průtok vzduchu je cca 150 m3 za hodinu, podle doporučení Státního zdravotního ústavu je dobré nechat projít všechen vzduch v místnosti HYLOU alespoň 2x. Spočítejte si tedy zhruba kubaturu místnosti ( běžný panelákový obývák má okolo 70 m3) a dostanete čas kolem 1 hodiny. Praní vzduchu je ovšem pouze doplněk k důkladnému úklidu. Pokud HYLU používáte pravidelně k úklidu, dobu praní vzduchu můžete zkrátit na polovinu.

Pokud máte doma alergika nebo astmatika, vyzkoušejte nejdříve jeho reakci na vůně nebo desinfekci. Obecně platí, že se jim uleví už jenom tím, že HYLA ze vzduchu stáhne dráždivé látky, optimalizuje vzdušnou vlhkost a lehce ionizuje. Toho dosáhnete  použitím čisté vody. Pokud chcete dosáhnout zvláštních efektů nasazením prostorové aromaterapie, vyberte si vyzkoušené esence v našem e-shopu.

Proč HYLA funguje tak dobře jako pračka vzduchu? Vzduch s prachem musí projít velkým množstvím vody, se kterou se dostává ve vysokém gejzíru až k separátoru, který odseparuje – oddělí prakticky všechny pevné částice a zapere je do vody. Při tom se ve vodě rozpustí a zachytí nejen výkaly roztočů, ale i plyny – SO2, NO2,  CO2,ozón,radon, formaldehyd aj . Při tom je lehká, mobilní bezpečná pro děti a jednoduše ovladatelná..

Dobré rady pro výběr čističek vzduchu má MUDr. Ariana Lajíčková CSc.ve svém článku Přístroje na čištění vzduchu v místnostech z 1. září 2007

Nejlepší zkušenost je osobní. Stačí stisknout tlačítko :

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like  a sdílejte ho vašim přátelům na FB. Pokud máte sami nějaké osvědčené recepty na chřipku, napište je dole do komentářů. Už se na ně těšíme.