Máte kočičí chlupy všude ?

kočka spí s hylou v článku jak odstraňovat kočičí chlupy

Máte pocit, že zrovna vaše kočka nadměrně líná, byt je plný poletující srsti a na oblečení nosíte víc chlupů než kočka v kožichu ? Hádáte se kvůli tomu s partnery a ostatními členy rodiny ? Nejste sami. Přečtěte si, jak si můžete pomoci bez toho, aby jste se museli zbavit svého mazla.

Línání je přirozená vlastnost, se kterou musíte počítat už při pořízení kočky. Vyjimkou jsou holá plemena, ty ale ne každý dokáže milovat. My ostatní se dvakrát do roka – vždy na jaře a na podzim, musíme kočce víc věnovat.

Kvalitními krmiva a doplňky stravy zlepšíte kvalitu srsti, ale nezastavíte její výměnu. Jediné, co opravdu účinkuje je pravidelné vyčesávání odumřelé línající srsti. Vyčesávání ne každá kočka miluje, ale za drobný pamlsek se jich dá hodně přesvědčit. Nenechte kočičí srst zacuchat nebo zplstnatět. Tím by jste kočku vystavili riziku kožních onemocnění. Kůže pod plstí nedýchá a můžou vznikat různé vyrážky, plísně nebo ekzémy. Pro kočku je pak tato srst na těle nepříjemná a nedokáže se jí sama zbavit. Pak už pomůže jen úplné oholení v nějakém salónu nebo u veterináře. Po oholení začněte s postupným vyčesáváním dorůstající srsti.

Koupání koček je vhodné před výstavami nebo když kočka chytí vnější parazity. Může se také stát, že se někde umaže a není schopna si kožíšek sama umýt. Jinak si kočky umí vyčistit srst samy  a koupání není nutné.

Výhodou je, když kočky naučíte rovnou na odsávané nástavce. Všechno, co vyčešete, pak jde přímo do vodního vysavače. Jeho výhodou je, že nesmrdí tak jako ty sáčkové a kočky před ním neutíkají. Navíc může být ve vedlejší místnosti a vy si ho na dálku zapínáte  a vypínáte podle potřeby. Kočka je pak v klidu, chlupy letí dlouhou hadicí prakticky neslyšně a s vodou je vylijete. Zároveň s mrtvou srstí vysáváte i živé parazity. Klíšťata, blechy, jejich vajíčka a to dřív než se vám doma rozmnoží. Podívejte se na tento článek o likvidaci blech.

Vodním vysavačem doma navíc  rychle a pořádně uklidíte, protože běží  jako pračka vzduchu. Tak stáhnete z bytu i jemné chloupky, které poletují vzduchem, dostávají se do skříní i do jídla. Pokud se kočka někde neslušně zachová, tak to můžete odstranit se základním příslušenstvím a nemusíte nic objednávat. Tento multifunkční vysavač si můžete tady vypůjčit a vyzkoušet, není nutné ho rovnou kupovat.

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like  a sdílejte ho vašim přátelům na FB. Svoje osvědčené rady napište do komentáře pod článkem pro ostatní 🙂

Komentáře