Přečtěte si, jak nejlépe využijte vodní vysavač Hyla jako čističku vzduchu. Kam ji umístíte, jak…
Když doma máte zvlhčovač vzduchu, tak se přímo nabízí nalít do něj pár kapek vůně. Ale jaké – to je ta otázka. Záleží totiž na typu zvlhčovače a účelu, který chcete dosáhnout. Můžete dokonce použít dezinfekci v případě nákazy virem chřipky.
Dávejte si pozor na koncentraci vonných olejů, které chcete použít. Aby jste nedopadli jako pan Hrušinský v Postřižinách. Koncentrovaná vonná silice je v podstatě silně agresivní, i když je přírodního původu. Plasty zvlhčovačů proto dokáže úplně rozežrat.
Vůně rozpuštěné v oleji jsou vhodné do keramických aroma lamp, keramických odpařovačů nebo do skleněných difuzérů s dřevěnými tyčinkami .
Pokud máte ultrazvukový zvlhčovač, zvlhčovač s přirozeným odparem nebo parní zvlhčovačů, tak tam přidávejte vůně ve správné koncentraci rozpuštěné v alkoholu nebo ve vodě s přídavkem emulgátorů.
Vůně z Čisté pohody jsou vymyšlené a otestované pro aplikaci do studené vody. Máte jistotu , že si jejich používáním nezničíte svůj zvlhčovač. Navíc ho pak nebudete muset mýt od zbytkové mastnoty.
A aromaterapie ? Tu praktikujete skoro každý den, jen si to neuvědomujete. Každý zážitek je spojený s nějakou voňavou (nebo méně voňavou) vzpomínkou. Pomocí vůně si zažitý pocit znovu vyvoláte, případně ho spojíte vůni s příjemným zážitkem dalším členům rodiny.
U každé vůně v eshopu je podrobný popis jejích účinků. Můžete je dokonce i kombinovat a vytvářet si nové kompozice.
Když máte doma alergika. Jakmile je někdo na určitou rostlinu alergický, nebude mu dělat dobře ani její vůně. Při alergiích by jste měli zvážit i pořízení samotného zvlhčovače, protože mohou zvýšit výskyt plísní a jejich spor.
Je to osvědčený způsob zvlhčování. Nepotřebuje elektřinu, vydrží sloužit roky. Nevýhodou je, že se voda odpařuje pomalu a občas se rovnou sráží na okně. Vodu často měňte, protože se v ní rády množí bakterie, a plísně. Čas od času odstraňte vysrážený vodní kámen.
Vůně s Čisté pohody přidávejte přímo do vody v nádobce. Pomohou jako desinfekce, aby se mikroby moc nemnožili. Bude se vám lépe dýchat.
Ve zvlhčovači ultrazvukový oscilátor rozkmitává malou membránu. Na ni natéká voda a tu rychlé kmity rozsekají na mikroskopické kapičky. Malý ventilátorek je v podobě studené mlhy vytlačí do místnosti. Vlhkost se zvýší velmi rychle.
Ultrazvukové zvlhčovače mají různý design. Na ilustračním obrázku jde o žabku, které jde pára doslova z uší. Vybírat můžete i krásné designové kousky. Jejich výhodou je nízká spotřeba elektřiny, bezpečnost a tichý chod.
Do ultrazvukového zvlhčovače používejte destilovanou vodu nebo vodu bez minerálů. Minerály a chemické látky se jinak ve formě prášku dostanou do vzduchu v místnosti. Za určitých okolností mohou vadit alergikům a astmatikům.
Vysrážené soli mohou také způsobit závadu na zvlhčovači. Kvůli tomu ho musíte pravidelně čistit a měnit antibakteriální filtry, pokud je váš přístroj má.
Vůně v ultrazvukovém zvlhčovači přidávejte přímo do vody při plnění nádoby. Pokud máte vodní vysavač jako je Hyla, použijte stejnou vůni do obou přístrojů. Účinek aromaterapie bude intenzivnější, protože vůně půjde do čistého vzduchu. Na Čisté pohodě máte vůní bohatý výběr – přidávejte si vůně podle nálady:
Voda je v těchto zvlhčovačích v pohybu. Ventilátorek pak přes ni fouká zvlhčený vzduch do místnosti. U těchto přístrojů nehrozí poškození nábytku parou, zvlhčení je pomalejší a stálé.
V osvěžovači vzduchu Hyla AERA ji nasává malý rotační separátor a rozstřikuje ji uvnitř přístroje. Ventilátorek zvlhčený vzduch fouká ven. Jiné typy mají otáčivé plastové disky, nebo vodu nasává porézní materiál ve filtračních kazetách, odkud se odpařuje do vzduchu.
Zvlhčovače s přirozeným odparem mají nízkou spotřebu. Některé jsou s filtry a osvětlením. Dá se u nich mluvit jako o malých čističkách vzduchu. Mají slušný záchyt prachu , spor plísní a alergenů. Vodu proto musíte každý den musíte měnit a pravidelně čistěte usazený vodní kámen. Samozřejmostí je výměna filtračních kazet.
I u těchto zvlhčovačů fungují vůně z Čisté pohody jako dezinfekce díky alkoholu, který je v nich obsažený. Vždy je kapejte přímo do vody.
Aquafresh lidé často využívají jako parfemovanou bakteriální desinfekci. Jako přírodní desinfekce se hodí eukalyptus, máta nebo borovice. V nabídce je i desinfekce bez vůně v praktickém 90 ml balení. Přírodní dezinfekce nepoužívejte, pokud je na ně někdo doma alergický.
Parní zvlhčovač mají zvuk jako varná konvice. Dochází v nich k převaření vody a ven jde vlažná pára. Tento způsob zvlhčování vzduchu je velmi hygienický, protože dojde k likvidaci mikroorganismů.
Počítejte ale s vyšší spotřebou a hlučností. Dávejte si hlavně u malých dětí pozor na převrhnutí. Mohlo by se opařit.
Z tohoto typu zvlhčovače nepůjde vůně tak intenzivní jako z předešlých typů.
Vůně oživí váš domov a můžete s nimi lehce experimentovat. Speciální receptura vůní z Čisté pohody je určená vyloženě na použití s vodou. Otestovali jsme je na všech zanačkách, které se nám dostali do ruky jako je sencor,Bionare,Steba,Philips a Boneco. Můžete je přidat:
Vyberte si vůně podle nálady a užijte si krásné zimní dny.