Nebezpečí bleší invaze je po celý rok. Nejčastější bývá na jaře nebo na podzim. Vyzkoušejte…
Samozřejmě že psi a kočky trpí několika druhy koronavirů, ale ty nejsou shodné s těmi lidskými. Otázkou přenosu koronaviru a a nemoci Covid 19 mezi člověkem a jeho chlupatými miláčky se zabývali odborníci Ministerstva zemědělství(AFCD) v Hong Kongu.
Podle zprávy televize CNN, která o tom informovala, našli malé množství koronaviru pouze v kožichu psů. Nic, co by nespravila pořádná koupel. V několika případech byla slabá infekce v nosních a ústních dutinách, jejíž příčinou mohly být polibky jejich páníčků.
Závěr je , že zatím neexistuje žádný důkaz, že by pes nebo kočka mohli onemocnět nemocí Covid 19 způsobenou koronavirem SARS, který se v současné době šíří mezi lidmi.
Pokud přece jenom dojde k přenosu, vytvoří si protilátky rychleji než lidé.
Je proto zbytečné psům pořizovat speciální masky nebo je trápit dezinfekcí. Nejsou většími přenašeči než klika u dveří.
Při karanténě, kde má být jedinec izolovaný i od členů rodiny, může být pes nebo kočka přenašeč. Takže buď ho máte stále u sebe, nebo je s ostatními členy rodiny.
U lidí je situace jiná. Většina nemocných chytila koronavirus od již nemocné osoby při osobním kontaktu, případně při ošetřování nemocného člena rodiny. Podle expertů jsou lidé infekční 2-14 dnů před vypuknutím příznaků, takže dopředu nevíte jak na tom někdo jiný je.
Když, nedejbože, musíte být v domácí karanténě nebo máte nařízenou práci z domova, tak především pohodu. Když nikam nemůžete, tak jste ve stresu, stoupá vám krevní tlak a v té chvíli ho hlazení psa nebo kočky dokáže vrátit do normálu.
Navíc mají naši chlupatí kamarádi radost, že mohou být s námi a můžete si spolu hrát a užít si společný čas. Práce z domova může být velmi nudná, ale čas strávený se psem nebo kočkou má vždycky smysl.