Můžete využít svůj vysavač jako klimatizaci ? Vyzkoušejte si příjemně chladný vzduch v horkých dnech!
Vyzkoušejte několik jednoduchých zásad, jak snížit teplotu v bytě a připravit si alespoň trochu přijatelný spánek. Pobyt v suchém a přehřátém vzduchu unavuje, způsobuje až nevolnost, bolesti hlavy a apatii.
Potřebujete jen dvě věci. Jednak nepustit teplo dovnitř a za druhé snížit teplotu.
I v době eurooken větrejte jen ráno. Výhrou jsou předokenní žaluzie, které odrážejí sluneční záření ještě dřív, než vstoupí do bytu a při tom umožňují mírné větrání. Podobný způsob používají středomořské národy už staletí.
V nouzi dobře poslouží prostěradlo před oknem, pro lepší účinek namočené. Důležité je, že mezi látkou a oknem zůstane mezera pro odchod horkého vzduchu.
Pokud zatáhnete tmavé závěsy uvnitř, je to jako kdyby jste zapnuli velkoplošný radiátor. V těchto horkách je lepší nejdřív světlá látka pro odraz a až pak závěs.Trochu také pomohou okenní žaluzie.
Pokud máte alespoň jedno okno na sever, využijte toho, že chladnější vzduch „teče“ při zemi a můžete krátkodobě vyvětrat přes dveře a toto okno. Jelikož vlhčí vzduch se přeci jenom lépe snáší, můžete fintu vlhké prostěradlo použít i doma. Opět nejlépe před oknem tentokrát z vnitřní strany.
Větrák teplý vzduch rozpohybuje a urychlí odpařování potu z kůže. Tím získáte pocit chlazení, který ale musíte kompenzovat pitím většího množství tekutin. Pokud možno ne alkoholu nebo sladkou vodou.
Ideální je vlažný bylinkový nebo zelený čaj, případně čistá voda. Pro rychlé ochlazení se nabízí i postup z Tour de France – naplníte podkolenku nebo jiný sáček drceným ledem a dáte si ho kolem zátylku.
Pro snížení teploty využijte Hylu . Do nádoby přisypte led a nechte běžet, dokud se nerozpustí. Místnosti můžete střídat a máte jistotu, že se vám bude lépe dýchat. Využívejte Hylu jako mobilní klimatizaci.
Kombinace čistého, chladného, vypraného a svěžího vzduchu proudícího do místnosti je osvěžující i pro domácí mazlíky – psy a kočky. Vůně citrusů, máty nebo borovice jen pomůže.
Nezapomínejte také na častější vysávání matrací a lůžkovin. Když se nyní více potíme a spíme méně oblečeni, je množství staré kůže a roztočů mnohem větší.
Tím se zvyšuje množství alergenů – výkalů roztočů ve vzduchu a matraci. Ty opět způsobují kožní reakce a zvýšené pocení. I při čištění matrací přidávejte led do vody – uklidíte si a ještě se ochladíte.. Pro rychlejší usnutí a lepší spánek nechte běžet Hylu s ledem ameduňkou v ložnici těsně před tím, než jdete spát.
Oproti klimatizaci, ze které jsou často angíny, záněty ucha a nachlazení výše popsaným způsobem předcházíte onemocněním.
A pokud do vody kromě ledu přidáte i lžíci mořské soli, nemusíte se pro zážitek s dýchání slaného mořského vzduchu trmácet v rozpáleném autě přes půl Evropy.
Líbí se vám článek ? Tak mu dejte like a sdílejte ho kamarádům.