Jak nejrychleji odstraníte kočičí moč, zvratky nebo hovínka ze své ložnice tak, aby se tam…
Počůraná matrace je s více dětmi nebo zvířaty naprosto běžný stav. Drobné nehody se mohou stát i dospělým. Ložnice je pak cítit zatuchlou lidskou močí. To není nic, co potěší.
Výborná zpráva je, že stačí pár vychytávek a dokážete udržet svoji postel čistou a voňavou. V první řadě vám pomáhá Enzymatický čistič Bactodes Special
To co cítíte je močovina a čpavek. Čpavek se uvolňuje mikrobiálním rozkladem bílkovin, které jsou běžně v moči.
Bakterie bílkoviny zpracovávají za vlhka. Takže když pomočené místo vysychá, zápach čpavku slábne ,ale nezmizí úplně.
Objeví se opět při navlhnutí matrace. Na to stačí vlhké počasí nebo když se v posteli zpotíte.
Jakákoli kapalina včetně moči se bleskově zasákne nejen do obalu matrace, ale pokračuje ve směru zemské přitažlivosti do hloubky matrace nebo pohovky.
Když tedy odsáváte utěrkou moč z povrchu matrace, odstraňujete jen menší část problému. Problém je hlouběji.
Enzymatické čističe používají speciální kmeny bakterií, které se živí lidským odpadem. Pomocí enzymů umí štěpit a spotřebovávat bílkoviny obsažené v moči, exkrementech a zvratcích.
Jakmile dojde potrava, bakterie “chcípnou hlady” a proces čištění je u konce.
Podle zkušeností jsou enzymatické čističe bez problému použitelné na podlahy, koberce, fasády a čalounění.
Pokud už moč zaschla a nemůžete přijít na to, odkud to páchne, pomůžete si UV lampou. Většinou ale stačí dobře čuchat a dívat se.
Pokud máte jistotu, že je moč vsáklá jen do vrchní vrstvy matrace nebo sedačky, stačí enzymatický čistič Bactodes nastříkat na místo a okolí a nechat zaschnout.
Jestliže se moč zasákla do hloubky, což je téměř vždy, pomůžete si u jednotlivých fleků injekční stříkačkou a silnější jehlou. Tou dopravíte enzymatický odstraňovač zápachu do hlubších vrstev sedačky nebo matrace.
Začnete cca 2,5 cm od vnějšího kraje a postupujete v soustředných kruzích ke středu pomočené oblasti, takže je celá dobře nasycená enzymatickým čističem. Necháte vyschnout.
Zbylou skvrnu vyčistíte klasickým způsobem pomocí polévkové lžíce mleté sody rozmíchané s peroxidem vodíku. Kašičku nanesete na skvrnu, necháte zaschnout a poté vyluxujete.
Někdy je matrace pokrytá tolika fleky, že se rozhodnete ji vyprat na mokro. K tomu se perfektně hodí horký letní den a sada mokré cesty Nimbus od Hyly. V sadě je i fixírka na postřik matrace jak enzymatickým čističem, tak následně čisticím roztokem a vodou při praní.
Počítejte s tím, že pěnové matrace budou schnout mnohem déle než typy se vzdušným středem.
V každém případě s pomocí enzymatického čističe docílíte toho, že se vám bude dobře spát v čisté a voňavé posteli.