Co vyčešete, hned vysavačem odsajete a zbavíte se chlupů ve vzduchu a na podlaze. Vyzkoušejte…
Psi spí průměrně 12 – 14 hodin denně, některá plemena i víc. Proto je důležité, abyste se svému chlupáčovi postarali o čistý pelíšek.
Čistý pelech je důležitý nejenom ze zdravotního hlediska, ale také z hlediska celkové pachové atmosféry v bytě. Čím je pes starší, tím je víc cítit. O to víc musíte čistit jeho spací místo, ať už je to psí domeček, pelíšek, deka nebo váš vlastní gauč. V tom vám pratelný pelech pomůže.
Už před pořízením pelechu si odpovězte následující otázky:
Pokud máte psa s vlásky místo chlupů, tak je jedno, jaký vysavač používáte. Když ale chcete uklízet pořádně, potřebujete vodní vysavač Hyla.
Je považovaný za nejlepší vysavač na psí chlupy, protože pobere jakékoli množství psích chlupů bez toho, aby se ucpal. Nemá filtry, takže táhne pořád stejně dobře a nezapáchá ani po letech. Hylou z pelíšku dostanete i tvrdé zapíchané chlupy.
Po vysátí pelíšek vždy vystříkejte Odstraňovačem zápachu pelíšků pro psy a a kočky. Funguje na principu molekulární neutralizace zápachu. Zápach mizí hned po nastříkání a nepromáčí pelech. Koupíte ho na eshopu Čistá pohoda.
Využijete ho nejen na psí pelíšky, ale také na koberce, sedačky a potahy v autě. Stačí nastříkat a nechat uschnout. Budete cítit jen slabou příjemnou vůni jalovce a hrušek. V praktickém půllitrovém balení s rozprašovačem je vždy po ruce.
Co je také důležité – je biologicky rozložitelný do 28 dní od aplikace. Nezůstávají žádné chemické pozůstatky
Pokud má pes ve zvyku lehnout si mokrý rovnou do pelechu, bere si tam věci na ohryzávání, neudrží moč nebo je starší, je lepší pelech častěji prát.
Na způsob údržby pelechu se vám vyplatí myslet už při jeho výběru. Pořiďte pejskovi pratelný pelech se snímacími potahy nebo, pokud to velikost psa dovoluje, aby se vešel celý pelech do pračky.
Nejoblíbenější je multifunkční Hyla s klepačem kterou nejdřív pelech vysajete nasucho.
Díky adaptéru s ní vysajete od chlupů i deky a přehozy, které chrání sedačky. Pak předeperete fleky a počůraná místa vyčistěte Enzymatickým čističem, případně odstraníte nejhorší zápach nastříkáním Odstraňovačem zápachu pelíšků na celý pelech. Nechte chvíli působit.
Při samotném praní využijete mokrou cestu Nimbus, teplou vodu a jednou víčko Čistícího prostředku na koberce ze základní výbavy. Perte povrchově – přípravek hned odsávejte. Pokud nemáte Hylu, můžete použít i jiný silný extraktor. Počítejte ale s tím, že ho budete muset před vrácením pořádně vyčistit od psího pachu.
Pelech nakonec nechte pořádně vyschnout, nejlépe na sluníčku. Díky UV složce má sluneční svit výrazné dezinfekční vlastnosti a pelech pak pěkně voní.
Když nepáchne pes, není cítit ani jeho místo na spaní. Jak na péči o starého psa se dozvíte v článku
Když je pejsek cítit. Starého psa novým kouskům nenaučíš, ale čuchat smrádek nemusíš. Máte psa, který se vyválí v kdejakém hnusu ? Nebo už má požehnaný věk a prostě páchne ? Pomůže vám speciální šampon na odstranění zápachu, aby jste se oba cítili dobře.