Máte v koberci zapíchané jehličí, chlupy ze psa nebo konfety ?Vibrační elektrický kartáč Ventus vytáhne…
Prostě nás tak milují :-). Stalo se tu určitě každému z nás. Vítáme se ze psem, dokonce cizím a najednou horký dech ve tváři a jazyk nám umyl obličej. Pro někoho vrchol slasti, pro jiného noční můra.
Ptají se často vyděšené mladé matky, když pejsek venku přátelsky olízne jejich miláčka. Ano, je.
Pokud nemáte nějakou velkou ránu, kam by se mohly dostat bakterie, tak je přímo prospěšné. Na malé odřeniny , jak přísahají všichni milovníci psů, není nic lepšího.
Navíc jde o přátelské gesto, kterým pes vyjadřuje svoji náklonnost a dokazuje přijetí dítěte do smečky.
které přispívají k regeneraci tkáně. Proto si pes olizuje ránu, když je zraněný.
Přináší mu spoustu podnětů, díky kterým se tělo dítěte naučí vyrovnávat a odolávat útokům vnějšího světa. Není bojácné a hned tak něco ho v životě neporazí.
Psi se často stávají dobrovolnými strážci dětí a dokáží za ně ipoložit život. Takže pokud pes pečuje něžným olíznutím o tvářičku vašeho děťátka, nemusíte utíkat s dezinfekčním ubrouskem, abyste dítě hned utřely.
Na to existuje řada teorií:
Každá z teorií už vydala na několik dobře honorovaných studií. Nejdůležitější je , že nás nemohou zároveň olizovat a kousat.
Cítí dobrého člověka. A možná buřta v kapse.
Pokud vám olizování vadí, tak ho ignorujte. Prostě na něj vůbec nereagujte. Při odhánění psovi dáváte negativní pozornost, ale i to je odměna za úsilí. Když pes nedostane odměnu, kterou očekává – vaši pozornost- tak toho nechá.