Milujeme domácí mazlíčky, ale bez chlupů v polévce ! Podívejte se na nové šetrné kartáče Foolee Easee na psy a kočky v obchodě Čistá pohoda

Úleva při chřipkové epidemii

kýchající bůh chřipky

Praktická pomoc v době chřipkové epidemie je rychlá a účinná

Chřipka se přenáší nejčastěji vzduchem v kapénkách, které pocházejí z dechu, kašle nebo kýchání infikovaných osob. Nejčastější chřipkový virus typu A můžete dostat od nemocných lidí,  u kterých nemoc teprve vypukne za 2 až 3 dny. Jejich infekčnost trvá ještě 2  dny po vypuknutí nemoci. Takže kdo vypadá nemocně, asi nemocný bude a pryč od něj. Základní obranu vylepší papírový kapesníček napuštěný esencí eukalyptu, borovice nebo máty. Působí jako jemné vzdušné desinfekce.

Pár čísel pro pobavení – na velikosti záleží !

hyla vysaje virus chřipky a kašlePři kýchnutí letí vzduch z úst rychlostí až 240 km  za hodinu ! Středně velké infekční kapénky letí do vzdálenosti přes  2 metry skoro bleskově. Při šíření infekcí vzdušnou cestou tak záleží hlavně na velikosti kapének, ve kterých je obsažena:

  • Pokud je kapénka větší než 100 mikrometrů, klesá rychle k zemi a vysychá. Kontaminuje prach, který už na zemi je. Pak ho můžete vdechnut nebo se infekce do organismu dostane přes kůži. Při pohybu v místnosti tento prach víříte a pak se usazuje na poličkách, květinách a předmětech kolem vás.
  • Kapénky menší než 100 mikrometrů zůstávají poletovat ve vzduchu a mohou být rychle vdechnuty.
  • Kapénky menší než 5 mikrometrů okamžitě vysychají a zůstávají ve vzduchu velmi dlouhou dobu. Navíc se při vdechnutí dostávají přímo do nejjemějších částí plic, protože se vyhnou tělesným obraným mechanismům jako je řasinkový epitel apod.

Pokud marodíte

sami nebo někdo z rodiny, je potřeba ze vzduchu odstranit tolik choroboplodných zárodků, kolik to jen jde. Částice velikostí na úrovni virů je čistička vzduchu Hyla schopná zachytit a  stáhnout ze vzduchu. Pro zvýšení účinnosti stačí do vody přidat trochu desinfekce ( ta od Hyly není prakticky cítit). Praní vzduchu probíhá velmi rychle – rychlostí 3.000 litrů za minutu. Tuto velmi dobrou prevenci doma dělejte alespoň jednou denně. Je také dobré pravidelně vysávat kontaminovaný prach, aby doma nezůstávaly “zásobníky” s latentní infekcí.

Uzdravení pomůže

i to, že dýcháte čistý zvlhčený vzduch bez prachu a dráždivých látek. To vám pomůže i v případě že máte alergii nebo astma. Pro urychlení uzdravování můžete využít i esenciální oleje, které přidáte při praní vzduchu do vody. Tím aplikujete praktickou prostorovou aromaterapii. Speciálně eukalyptus je velmi vhodný, protože pomáhá rozšiřovat dýchací cesty a uvolňovat ucpaný nos. Hyla esence můžete i nakapat do misky s vodou a nechat je odpařovat ve své blízkosti. Díky speciálnímu složení aroma esence pro odpaření do vzduchu nemusíte zahřívat. Můžete si pořídit oblíbené  osvěžovače vzduchu a difuzéry, které s minimálními náklady promývají vzduch a tvoří i elegantní bytový doplněk.

Zkuste si, jak se vám bude dobře dýchat bez infekčního prachu  : 

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like  a sdílejte ho vašim přátelům na FB. Pokud máte sami nějaké osvědčené recepty na chřipku, napište je dole do komentářů. Už se na ně těšíme.